front

Niezależnie od tego czy kupujemy nowy czy stary samochód wiąże się to z poniesieniem pewnych kosztów. W zależności od tego jak młode auto mamy na oku tyle trzeba będzie przeznaczyć funduszy. Nowe samochody wielu marek są w coraz bardziej przystępnych cenach. Mowa oczywiście o w miarę prostych samochodach, z umiarkowanym wyposażeniem i pospolitych marek.

Są samochody, które swoją cenę podbijają już tym, że należą do danych koncernów. Takie marki jak Audi, BMW, Mercedes, Maserati, Ferrari, Porsche itp. stawiają na auta bardziej luksusowe, z silnikami o dużej mocy, dające poczucie prestiżu i jakości swoim właścicielom. Inne nastawienie reprezentują koncerny Dacii, Skody, Fiata gdzie auta są dostępne dla większości ludzi. Oczywiście nie wyróżniają się one wyższą jakością, ale spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa i spełniają swoją funkcję – są środkiem transportu. Wybór auta zależy od tego jaki budżet możemy na nie przeznaczyć.

Kredyt na samochód

Jeśli nie posiadamy wystarczającej gotówki na zakup auta możemy wesprzeć się kredytem z banku. Oczywiście wiąże się to z wieloma formalnościami, zaświadczeniami o dochodach, przeznaczeniu kredytu i wieloma innymi. Dodatkowo trzeba się liczyć z niemałym oprocentowaniem, gdyż takie kredyty do tanich nie należą. Do wyboru mamy ofertę wielu banków, a ostatnio nawet sami dealerzy samochodowi oferują kredyty na zakup samochodu. Tylko trzeba się wtedy liczyć z tym, że zapłacimy więcej niż jakbyśmy kupili samochód za gotówkę.
a4

Leasing

Ostatnio coraz bardziej popularnym sposobem na posiadanie samochodu jest wzięcie go w leasing. Szczególnie korzystna jest taka forma dla firm i przedsiębiorców. Firm leasingowych jest bardzo wiele, ich oferty są różnorodne. Korzyścią płynącą z takiej formy finansowania zakupu samochodu dla firm jest fakt, że co miesiąc generowane są dodatkowe koszty, co wpływa na zmniejszenie kwoty podatku odprowadzanej do fiskusa. Co więcej samochody wzięte w leasing mają zapewniony pełny serwis. Kiedy auto się zepsuje i wymaga dłuższej naprawy to albo firma leasingująca powinna zapewnić samochód zastępczy, albo pokryć koszty wynajmu takiego auta przez przedsiębiorcę na własną rękę. To samo dotyczy wszelkich ubezpieczeń auta, a wiadomo że koszty związane z opłaceniem OC i AC przy nowych autach nie są niskie. Oczywiście taka kompleksowa obsługa wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednakże dla firm są one niezbędne aby obniżyć kwotę podatku. Ponadto po okresie leasingu istnieje możliwość wykupu takiego auta zazwyczaj w korzystnej cenie i pewności, że było ono eksploatowane we właściwy sposób i serwisowane w profesjonalnych zakładach. Interesującą ofertę oferuje leasing Ruda Śląska.

Pożyczka

Inną formą finansowania zakupu samochodu jest wzięcie pożyczki. O ile mamy zaufane osoby, które są w stanie pożyczyć nam większą kwotę pieniędzy o tyle mamy dużo szczęścia. Jeśli jesteśmy jednak zmuszeni zapożyczyć się w jakiejś instytucji jest o wiele gorzej. Taką formę wykorzystuje się jedynie w ostateczności, gdyż oprocentowania takich pożyczek są ogromne.